Pasta formovací Root Flux pro TIG - prášek

Formovací pasta Root Flux je speciálně pro svařovací metodu TIG  Použití tam, kde se nedá využít podfuk krycím plynem. Prášek, který spolu s vodou nejlépe s metylalkoholem vytváří pastu.

Dostupnost Skladem (3 ks)
Můžeme doručit do:
21.5.2024
Možnosti doručení
Kód: STAINFLUX
1 539 Kč 1 272 Kč bez DPH
Pasta formovací Root Flux pro TIG - prášek

Formovací pasta Root Flux pro svařovací metodu TIG

Prášek, který spolu s vodou nejlépe s metylalkoholem vytváří pastu. Použití tam, kde se nedá využít podfuk krycím plynem. Tavidlo pro ochranu kořene svaru redukuje rizika porosity, tvorby povrchových oxidů a jeho použití je lepší než žádná nebo špatná ochrana kořene svaru. Pasta je nanesena štětcem na kořenovou stranu obou konců trubek cca 20 mm. V průběhu svařování je pasta natavena a vytváří tenký ochranný povlak ve formě strusky. Struska je potom postupně odstraněna médii při provozování potrubního systému.

Složení:

 • CaO 25 – 35 %
 • MnO2 7 – 10 %
 • SiO2 35 – 45 %
 • TiO2 10 – 20 %
 • CaF2 7 – 15 %
 • Fe 3 – 5 %

Pasta je vyrobena speciálně pro metodu TIG, ale může být také použita pro ostatní metody svařování jako je MIG/MAG a MMA.

Výhody pasty:

 • zamezuje tvorbě oxidových vměstků svaru
 • ochraňuje kořenovou stranu svaru před oxidací
 • zlepšuje formování kořene svaru
 • omezuje tvorbu porosit svaru
 • zamezuje propálení svaru
Použití:

Smíchat 2 díly Root flux s 1 dílem průmyslového lihu nejlépe s metylalkoholem. Míchat důkladně směs až vytvoří krémovou pastu. Nechat pastu několik minut v klidu. Nanést štětcem pastu na spojovaný povrch a kořenovou stranu svaru. Nechat pastu vyschnout a svařovat obvyklým způsobem. Pokud je to možné, odstranit zbytky tavidla kartáčem z antikorozní oceli nebo broušením, nejlépe mořicí pastou.

Bezpečnostní pravidla: Nebezpečí při inhalaci nebo při pozření. Při manipulaci používat ochranné rukavice a ochranný štít pro ochranu obličeje. Pracovat v dobře větraném prostoru. Při zasažení očí ihned proplachovat dostatečným množstvím vody a kontaktovat lékaře. Pokud způsobí nevolnost ihned kontaktovat lékaře a pokud je to možné, ukázat výrobek, kde je uvedené složení a bezpečnostní instrukce.

 
Kategorie: Příslušenství
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Produkt vybrán našimi specialisty na sváření z Speciál svařovací potřeby, spol. s r.o. Vždy se jedná o kvalitní a vyzkoušený produkt, který je ještě od ne zrovna známé značky neboť ho vyrábí profesionální výrobce který vyrábí pro světové známé značky ale je balený do "noname" balení a má tak nižší cenu. Hojně se tak děje například v automobilovém průmyslu, kde například světový výrobce vyrábí brzdové destičky do prvovýroby a v krabičce Škoda Originální díl ale naprosto stejné destičky se balí i do "noname" krabičky, kde získáte stejnou kvalitu ale za nižší cenu. Neplatíte jednoduše za značku.